Kontrola pojazdu – kiedy warto?

Raz w roku większość kierowców (z wyjątkiem posiadaczy aut prosto z salonu, kupionych nie dalej niż przed pięcioma laty) musi udać się na obowiązkowy przegląd samochodu. Chcemy jednak pokazać Ci, że warto kontrolować stan samochodu również we własnym zakresie. Kiedy może okazać się to dobrym pomysłem?

 

Nie bagatelizuj drobnych usterek

Osoby, które znają się na samochodach często radzą, aby sprawdzać stan auta u mechanika przynajmniej raz w roku. Dzięki temu, gdy przyjdzie czas przeglądu, nie zdziwi Cię żadna usterka. Ponadto takie bieżące dbanie o samochód powoduje, że można szybciej, a co za tym idzie często także taniej, usunąć wykrytą awarię. Jest to również korzystne pod względem bezpieczeństwa Twojego i pasażerów.

 

Na pewno jednak powinieneś udać się do mechanika wtedy, gdy zauważyłeś, że jakaś część nie działa prawidłowo. Wtedy nie ma już nad czym się zastanawiać i trzeba czym prędzej umówić się na wizytę w serwisie. Może się bowiem okazać, że nieprawidłowe działanie jakiegoś elementu to poważniejszy problem niż Ci się wydaje. Zresztą nawet drobne usterki zmniejszają bezpieczeństwo jazdy i mogą przyczyniać się do wypadków. Zawsze warto więc udać się na kontrolę pojazdu, jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia co do braku sprawności swojego auta.

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *