Jak dbać o samochód przed zimą?

Niektórzy na zimę zostawiają samochód w garażu. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy jesteś właścicielem kabrioletu. Trudno poruszać się nim po drogach w czasie mrozów. Nawet jeśli jednak nie jeździsz swoim samochodem zimą, powinieneś o niego odpowiednio zadbać.

Przede wszystkim, chcąc poruszać się po drogach w czasie chłodniejszej połowy roku, musisz zmienić w aucie opony.

Jest to podstawowa sprawa, bowiem właściwe ogumienie może nawet zapobiec wypadkom, gdy będziesz poruszał się po śliskiej czy ośnieżonej nawierzchni. Przed dalszą drogą dobrze byłoby też udać się na przegląd do mechanika, gdyż warunki zimowe są często naprawdę trudne. Nie zapomnij także o wymianie wycieraczek, jeśli tylko zdradzają jakiekolwiek oznaki zużycia.

 

Jeśli natomiast Twoje auto będzie stało przez zimę w garażu, to przede wszystkim musisz je wcześniej wyczyścić. Gdybyś odstawił je na kilka miesięcy brudne, to niestety na wiosnę mógłbyś stwierdzić już spore oznaki korozji. Lepsze jest więc systematyczne dbanie o samochód i zapobieganie takim szkodom. Dzięki temu auto dłużej będzie w dobrym stanie, a na tym zależy chyba każdemu kierowcy.

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *