Czy garażowanie auta zimą jest konieczne, jeśli nim nie jeździsz?

Nie każdy posiada garaż, jednak w pewnych warunkach wydaje się on niemal niezbędny. Mamy na myśli sytuację, w której musisz odstawić samochód na całą zimę. Trudno jest wyobrazić sobie, że stoi on przez pół roku na jakimś parkingu pod gołym niebem. Po takim czasie, niestety, prawdopodobnie musiałby trafić od razu do mechanika.

 

Wynajęcie garażu na pewno się opłaci

Najlepiej więc, jeżeli kupując sobie kabriolet czy inne auto nieprzystosowane do zimowej aury, zadbasz też od razu o garaż. Na pewno można go wynająć gdzieś w Twojej okolicy, jeżeli nie masz możliwości zbudować własnego. Jeśli obawiasz się, że taka motoryzacja spowoduje duże koszty, to pomyśl sobie, ile zapłacisz, jeśli na wiosnę okaże się, że musisz zmienić akumulator, a ponadto zardzewiała Ci karoseria, a mechanik odkryje jeszcze kilka innych awarii. Dużo lepiej jest zapłacić te kilkaset złotych miesięcznie i mieć przestrzeń dla samochodu, a niekiedy także składzik na inne rzeczy.

 

Pokrowiec na samochód – zabezpieczenie pod gołym niebem

Opcją dodatkową może być też zakup plandeki na auto. Raczej nie sprawdzi się ona w sytuacji nieużywania pojazdu przez całą zimę, jednak może uchronić samochód przed mrozem, śniegiem i innym niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi przez krótszy czas. Jeśli więc tymczasowo nie masz co zrobić z autem, to warto zaopatrzyć się w solidny, kilkuwarstwowy pokrowiec. Posłuży Ci on przez kilka ładnych lat i zapobiegnie szkodliwemu działaniu pogody, zwierząt czy brudu. Jest to świetne rozwiązanie nie tylko na zimowe dni.

LEAVE A REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *